O psychoterapii


Jesteśmy zespołem integrującym w swojej pracy różne podejścia psychoterapeutyczne. Wieloletnia praktyka skłania nas do poszukiwań, ciągłego rozwoju i doskonalenia warsztatu. Swoją pracę poddajemy ciągłej superwizji. Czerpiemy swoją wiedzę i doświadczenie z wielu źródeł. W pracy głównie posługujemy się psychoterapią, wykorzystującą nurty analityczne, humanistyczne i poznawczo – behawioralne. Wykorzystujemy m.in. terapię gestalt, terapię skoncentrowaną na kliencie, terapię erickssonowską, systemową terapię rodzin. 

Psychoterapię rozumiemy jako proces zamierzonego oddziaływania na pacjenta środkami psychologicznymi, którego celem jest: leczenie zaburzeń psychicznych, pomoc w rozwiązywaniu problemów emocjonalnych, pomoc w trudnych sytuacjach życiowych, rozwój osobowości.

Długość terapii uzależniona jest o głębokości problemu, celów wyznaczonych przez pacjenta, podejścia stosowanego przez terapeutę. Spotkania trwają około 50 minut. Odbywają się raz w tygodniu. W przypadku terapii rodzinnej lub małżeńskiej spotkania odbywają się z mniejszą częstotliwością. Pierwsze spotkania są spotkaniami konsultacyjnymi , mającymi na celu wstępne określenie charakteru problemu i wskazanie sposobów pomocy. 

W swojej pracy nasz zespół respektuje standardy zawodowe wyznaczone przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Sekcję Naukową Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego , które zawarte są m.in. w

Ustawie z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego
Kodeksie Etyki Lekarskiej
Kodeksie Etycznym Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
Kodeksie Etyczno-Zawodowym Psychologa Polskiego Towarzystwa Psychologicznego 

   

Background Image

Header Color

:

Content Color

:

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.